Search
 

Blog

f

GENİTAL BÖLGENİZİ NASIL TEMZİLİYORSUNUZ?

Saçlarınızı şampuanlarken, temizliğinizi yaparken, duş alırken, gün içinde sık sık ellerinizi yıkarken muhtemelen sade su ile yıkamıyorsunuz uygun bir temizleme ürünü tercih ediyorsunuzdur.

PEKİ YA GENİTAL BÖLGENİZİ NASIL TEMİZLİYORSUNUZ?

Adet dönemlerinde rahim iç dokusunu içeren adet  kanı özellikle bir süre beklerse, içindeki maddeler bozulur, mikroorganizmalar ürer, istenmeyen dokular oluşur.

Cinsel ilişki esnasında kadın ve erkekten gelen vücut salgıları genital bölgede birbirine karışır kalır.

  • Doğal halinde bile bu bölge, koltuk altına çok benzeyen özellikte kıllar ve kokulu bir salgı yapan apokrin ter bezlerin ter bezleri içerir, bu nedenle her zaman SADE SU yeterli olmaz.
  • Aynı koltuk altları gibi özel temizlik gerekir.
  • Sabun, duş jelleri gibi sıradan temizleyiciler vajinanın koruyucu doğal asidik ortamını değiştirip aksine enfeksiyonların daha kolay gelişmesi için elverişli ortam oluştururken uygun asit PH içeren intim temizlik ürünlerinin kullanılması bu dengenin yenide oluşmasına katkıda bulunur.

Demek ki genital bölge temizliğiniz için intim yıkama ürünü kullanmanız ÇOK GEREKLİ!

Eğer genital sağlığınıza ve temizliğinize gerçekten özen gösteriyor, kullandığınız ürünlerin içinde zararlı maddeler olmamasını önemsiyorsanız, merkezimizde bulunan Sağlık Bakanlığı onaylı WAGIN INTIMATE (PH.4.2) kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakın